Pārlekt uz galveno saturu

Padomes brīvā saraksta pieteikums

Padome

Aicinām pieteikt kandidatūras LTRK Padomes locekļa amatam, kas tiek ievēlēti no brīvā saraksta!

LTRK Padome sastāv no 18 (astoņpadsmit) līdz 22 (divdesmit diviem) Padomes locekļiem, to starpā Padomes prezidenta un Padomes viceprezidentiem.

Padomes sastāvā tiek ievēlēti pa vienam pārstāvim no katras LTRK kompetenču padomes. Padomes locekļi uz atlikušajām vietām tiek ievēlēti no brīvā saraksta.

Padomes locekļi tiks ievēlēti LTRK biedru sapulcē, vispirms LTRK biedriem ievēlot LTRK Padomes prezidentu.

Lai pieteiktos LTRK Padomes locekļa amatam no brīvā saraksta, aicinām aizpildīt pieteikumu, kas pieejams šeit: https://ej.uz/LTRK_PADOME_2024

Aizpildīt LTRK Padomes locekļu pieteikuma anketu un iesūtīt aizpildītu pieteikuma formu iespējams līdz 2024.gada 4.martam

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar LTRK Politikas daļu, rakstot politika@ltrk.lv.  

LTRK Padomes locekļa amata kandidātiem noteikta šāda prasība un ierobežojumi:
-    jābūt LTRK biedra pārstāvim;
-    nedrīkst ieņemt amatu politiskajā partijā;
-    nedrīkst būt valsts vai pašvaldības iestādes amatpersona;
-    nedrīkst būt valsts un pašvaldības amatpersonu štata vai ārštata padomnieks, ja vien Padome ar savu lēmumu šādam darbam pati nav deleģējusi vai to atbalstījusi.
Atšķirībā no kompetenču padomju locekļiem, par ierobežojumiem (amats politiskajā partijā vai valsts vai pašvaldības iestādes amatpersona) Padomes locekļiem nav tiesību lūgt Padomes saskaņojumu. 
Padomes loceklis var būt iekļauts politiskās partijas vēlēšanu sarakstā, tomēr gadījumā, ja šī persona kļūst par valsts vai pašvaldības institūcijas amatpersonu, tai nav tiesību šo amatu savienot ar LTRK Padomes locekļa amatu. Tāpat Padomes loceklis var būt  valsts un pašvaldības amatpersonu štata vai ārštata padomnieks, ja ir iegūts Padomes saskaņojums.