Pārlekt uz galveno saturu
13 Vebinārs par ISCC EU un PLUS Standartu

Vebinārs par ISCC EU un PLUS Standartu

Notiek: 13.12.2023 10:00-11:30

Mērķa auditorija: 

Pirmie ievākšanas punkti, tirgotāji, noliktavu vadītāji, uzņēmumu vadītāji, kvalitātes vadītāji, uzņēmumos, kuros ražo biomasu, kas ir paredzēta biodegvielas un transporta tirgum saskaņā ar RED II prasībām.

Tā var būt:
· koksnes biomasa (piemēram, šķeldu, skaidas, granulas);
· lauksaimniecības produktu biomasa (piemēram, kukurūzas rugājus, kviešu salmus un rīsu sēnalas);
· organisko materiālu biomasa (atkritumi, atliekas);
· dzīvnieku izcelsmes atliekas;
· neoganiskā biomasa
· un citi.

Daži teikumi par tēmas aktualitāti: 

Starptautiskā ilgtspējības un oglekļa dioksīda emisiju sertifikācijas sistēma (ISCC - International Sustainability and Carbon Certification) ir pasaulē atzīta biomasas un bioenerģijas, kā arī citu atjaunojamo izejvielu un to atvasinājumu ilgtspējības sertifikācijas sistēma. ISCC ir viena no apstiprinātajām sertifikācijas sistēmām saskaņā ar Eiropas Savienības Atjaunojamās enerģijas direktīvu (RED II) un ES ilgtspējības kritērijiem biodegvielai un bioloģiskajiem šķidrajiem kurināmajiem. Tas nozīmē, ka biomasas un bioenerģijas ražotājiem un lietotājiem ir jāatbilst ISCC EU prasībām, lai piekļūtu Eiropas tirgiem. ISCC Plus ir izplatītāks ārpus ES zonas par ISCC EU, iekļaujot oglekļa emisiju samazināšanas un ilgtspējas kritērijus, tādējādi padarot to visaptverošāku. Tas palīdz uzņēmumiem un organizācijām samazināt oglekļa dioksīda emisiju un veicināt zema oglekļa dioksīda emisiju līmeņa praksi, tādējādi veicinot klimata pārmaiņu mazināšanu.

Runāsim par:
· ISCC EU un ISCC PLUS standarta prasībām;
· Piegādes ķēdes elementu darbības veidiem;
· Masas bilances uzskaiti un fizisko uzglabāšanu laukumos, ostās vai noliktavās;
· Par to kas ir SEG aprēķins un vai jūsu uzņēmumam tāds ir nepieciešams.

Dalībnieku ieguvumi:
Seminārs ļauj labāk izprast Starptautiskā ilgtspējības un oglekļa dioksīda emisiju sertifikācijas sistēmas ISCC prasības. Seminārs sniegs priekšstatu par to kā sagatavot savas ISCC sistēmas ieviešanu, pilnveidošanu un uzturēšanu Jūsu uzņēmumā.

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_131223


Vebināru vadīs: 

Agnese Leite, BM Certification ISCC programmas vadītāja