Pārlekt uz galveno saturu

LTRK notika apmācību seminārs “Aprites ekonomika un aprites publiskie iepirkumi”

Seminārs par aprites ekonomiku

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) projekta “Circular PP” ietvaros 6.aprīlī rīkoja apmācību semināru “Aprites ekonomikas un aprites publiskie iepirkumi”, lai sniegtu praktisku informāciju uzņēmējiem, piemēram, biznesa modeļiem un iepirkumiem.

Pasākuma mērķis bija sniegt plašāku un praktiskāku informāciju uzņēmumiem par aprites ekonomiku, tās biznesa modeļiem, kā arī informēt par aprites ekonomikas iepirkumiem. Apmeklētājiem bija unikāla iespēja saņemt informāciju no starptautiski atzīta eksperta Mervina Džonsa (Mervyn Jones) , kurš ieradās no Lielbritānijas, sniedzot gan teorētisku, gan praktisku informāciju. Uzņēmuma pārstāvji atzina, ka bija arī vērtīgs darbs grupās, kas lika aizdomāties gan par aprites ekonomikas iespējām, gan arī identificēt galvenos izaicinājumus pašā uzņēmumā un Latvijā kopumā.

Apmācību semināra noslēdzošā daļā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Natālija Cudečka – Puriņa informēja par pašreizējo situāciju Latvijā, valsts politiku šajā jomā un citiem aktuāliem jautājumiem. Tāpat LTRK ES Projektu daļas vadītāja Līga Ābola sniedza informāciju par “Interreg” Baltijas jūras programmas projektu “Circular PP”.

Projektu “Circular PP” līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonda “Interreg” Baltijas jūras reģiona programma. Projekta galvenie partneri Latvijā ir SIA “Vides Investīciju fonds” un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Projekta ietvaros Latvijā tiks pilotēti 3-5 aprites ekonomikas iepirkumi, iesaistot pašvaldības, uzņēmumus un politikas veidotājus. Tuvāko 3 gadu laikā notiks dažādas aktivitātes par aprites ekonomiku gan priekš uzņēmumiem, gan priekš pašvaldībām.

Kontaktinformācija: Līga Ābola, ES projektu daļas vadītāja, liga.abola@chamber.lv

1111