Pārlekt uz galveno saturu

LTRK Kurzemes reģiona nodaļa ar uzņēmējiem diskutē par kvalificēta jaunās paaudzes darbaspēka pieejamības nodrošināšanu novada ekonomikas uzplaukumam

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK)  Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar AS Swedbank un Saldus novada pašvaldību organizēja LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākumu, kas notika 9. septembrī, PIKC Saldus Tehnikumā.

Kurzemes biznesa kluba pasākumā tika prezentētas viarākas prezentācijas, tostarp PIKC Saldus tehnikuma direktora vietniece izglītības jomā Kristīne Lieldaudziete dalībniekus iepazīstināja ar prezentāciju par tēmu “Saldus tehnikuma mērķtiecīga sadarbība ar novada uzņēmējiem”, savukārt AS Swedbank Latvija vecākā ekonomiste Agnese Buceniece iepazīstināja ar tēmu “Ekonomikā dziļam kritumam seko strauja atgūšanās. Ko gaidīt tālāk?” Tāpat “NJ Media” vadītājs Niks Jansons biznesa kluba dalībniekus  iepazīstināja ar to, kā piesaistīt klientus internetā sistemātiski un attīstīt savu biznesu.

Pasākumā, kas šoreiz bija veltīts Saldus uzņēmēju atklātai diskusijai ar tēmu “Kvalificēta jaunās paaudzes darbaspēka pieejamības nodrošināšana novada ekonomikas uzplaukumam”, atklāšanā ar uzrunām uzstājās LTRK valdes loceklis Jānis Lielpēteris, Saldus novada Domes priekšsēdētājs Māris Zusts un LTRK Kurzemes nodaļas vadītājs Ralfs Minkevičs.

Diskusiju moderēja LTRK valdes loceklis Jānis Lielpēteris. Diskusijā piedalījās LDDK  Apakšprojekta vadītāja ESF projektam “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” Sanita Bērziņa, PIKC Saldus tehnikuma Direktora vietniece izglītības jomā Kristīne Lieldaudziete, PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktora vietniece praktiskajā mācībā Astrīda Zeile, Liepājas Valsts tehnikuma izglītības metodiķe Andra Ozoliņa. Tostarp diskusijā piedalījās arī ERGO E.B.F. ražotnes vadītajs Andris Baltausis un LTRK Kurzemes Padomes loceklis, Cannelle Bakery valdes priekšsēdētājs Ivars Skrebelis.

Runājot par jauno paaudzi un darbiniekiem – katrā uzņēmumā ir vadība, kas pieņem lēmums, plāno sava uzņēmuma izaugsmi un attīstību. Tas viss nav izdarāms bez labiem darbiniekiem. Viens ir pieņemt pareizos lēmumus, bet otrs – pareizos lēmumus realizēt dzīvē, kur ir vajadzīgs šis kvalificētais darbaspēks. Jaunā paaudze ir pamats uz kā novada attīstībai balstīties uz priekšu, jo, ja nebūs jaunatne, tad jaunie uzņēmēji un jaunie darbinieki sāks stagnēt.

“Man patiess prieks, ka šoreiz pasākuma tēmu izvēlējās paši uzņēmēji, kas viņiem ir aktuāla un par ko viņi vēlas padiskutēt un aktualizēt. Mums ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar Saldus tehnikumu un, pateicoties uzņēmēju iniciatīvām, ir tapis kopdarbs par jaunas programmas izveidi Saldus tehnikumā, kas ir ar pievienoto vērtību tieši uzņēmējdarbībai Saldus novadā, ”norāda Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts.