Pārlekt uz galveno saturu

Piedāvājam uzņēmumiem SubSelect (ķīmisko vielu un maisījumu ilgtspējības novērtēšana) apmācības

SubSelect

Uzņēmumiem, kas ikdienā izmanto ķīmikālijas un vēlas samazināt ar tām saistītos riskus, ļoti bieži ir grūti izvērtēt, vai piedāvātās jaunās alternatīvas ir labākas, tas ir, saudzīgākas videi un cilvēkam.
Tāpēc mēs piedāvājam apmācības Subselect rīka lietošanā, kas būtiski var uzlabot ķīmisko vielu pārvaldību uzņēmumā.
SubSelect ir viegli lietojams IT rīks, kura mērķis ir sniegt atbalstu ķīmisko vielu un maisījumu ilgtspējības novērtēšanā. Rīku var izmantot ķīmisko vielu un maisījumu ražotāji, kā arī uzņēmumi, kuri izmanto ķīmiskās vielas, tostarp, maisījumu sastāvā, preču ražošanā vai pakalpojumu sniegšanā. Rīks piedāvā vienkāršu jautājumu loku ilgtspējības novērtēšanai: pieejamie resursi, to daudzums ķīmisko vielu pārvaldībā, un/vai ar to saistīto zināšanu trūkums, kā arī standarta atbildes tur, kur iztrūkst informācija.
Mēs apmācības iesākām uzņēmumiem - ķīmisko vielu un maisījumu ražotājiem, lietotājiem, kuri vēlas atrast drošākas, videi un cilvēkam saudzīgas alternatīvas. Aicinām arī konsultantus, kas konsultē uzņēmumus par ķīmisku vielu pārvaldības jautājumiem.

Apmācību mērķis ir:
• informēt par SubSelect rīku, tā piedāvātajām iespējām;
• informēt par SubSelect rīka pamatprincipiem, tajā izmantotajiem ilgtspējības kritērijiem;
• iegūt praktisku pieredzi rīka izmantošanā, salīdzinot savā uzņēmumā vai citur Latvijā izmantotās vielas un maisījumus.

SubSelect ir Vācijas Vides aģentūras izstrādāta programma, kas pārtulkota latviešu valodā, un tās lietošana ir bez maksas.
Pasākumu apmaksā LIFE Fit for REACH projekts.

Apmācības Valmierā notiks 17.septembrī, plkst. 11:00 (max 15 dalībnieku grupa).

PROGRAMMA
11:00 Iepazīšanās
11:15 SubSelect programma un vielu ilgtspējīgu novērtēšanu. Īss ievads par vielu ilgtspējīgu novērtēšanu. Ievads par “SubSelect” rīku kā tādu, kā ar to strādāt. Diskusija
12:30 Uzdevums: vielu novērtēšana ar “SubSelect” palīdzību. Jaunas vielas ievadīšana, ieskaitot informācijas meklēšanu. Ilgtspējības profila izveidošana. Diskusija
13:00 Kafijas pauze
13:30 Ievads maisījumu novērtēšanā. Maisījumu novērtēšanas pamatprincipi. Praktiskais uzdevums: maisījuma ilgtspējas profils
14:15 Ievads maisījumu ilgtspējības salīdzinājumos. Ilgtspējības salīdzināšanas pamatprincipi. Praktiskais uzdevums
15:00 Apmācību noslēgums

Dalība apmācībās: bez maksas

Apmācības notiks ar datoriem aprīkotā mācību telpā, kur ir viss nepieciešamais, lai Jūs varētu strādāt ar Subselect datorprogrammu.

Pieteikšanās: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBYJQMh1MN6984qcXa5plJOrUzllt…