Pārlekt uz galveno saturu

Rēzeknē noslēdzies Iespēju festivāls “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020”

Rēzeknē noslēdzies Iespēju festivāls “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020”

25.-26. septembrī Olimpiskajā centrā Rēzekne norisinājās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) un Rēzeknes pilsētas pašvaldības kopīgi rīkotais Iespēju festivāls “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020”, kas jau sesto reizi izstādē vienkopus pulcēja gandrīz 150 uzņēmumus no Latgales un visas Latvijas.

Šoreiz pasākums bija īpašs ne tikai ar iespēju aplūkot klātienē jaunā Olimpiskā centra Rēzekne telpas, bet arī pirmo reizi tas piesaistīja attālinātos apmeklētājus un dalībniekus. Abu dienu garumā festivāla norise tika translēta tiešraidē pasākuma mājas lapā www.uznemejudienas.lv, sociālajos tīklos un portālā Tvnet, kā rezultātā aptuveni septiņi tūkstoši interesentu izmantoja šo izdevību un sekoja līdzi pasākumam attālināti.

Apmeklētāji klātienē varēja iepazīties ar Latgalē notiekošo, aplūkojot novadu un pilsētu uzņēmēju kopstendus. Ar savu uzņēmumu daudzveidīgo piedāvājumu lepojās Balvi, Daugavpils, Līvāni, Ludza, Krāslava un Preiļi. Mājinieki – Rēzeknes pilsēta – iepazīstināja ar realizētajiem projektiem pilsētas labiekārtošanā. Apmeklētājus priecēja arī viesi – ar plaši pārstāvētu uzņēmēju saimi viesojās Zemgales Plānošanas reģions.

Pasākums bija dinamisks, ar iespēju turpat zālē vai attālināti tiešsaistē ne tikai apskatīt izstādi, bet arī piedalīties biznesa forumā, kas 25. septembrī norisinājās turpat uz festivāla skatuves. Pirmajam satura blokam “Digitalizācija: mūsdienīgas biznesa vides priekšnoteikums”, kas tika veidots kā diskusiju cikls sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu Tet, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un CV-Online Latvia, tiešsaistē pieslēdzās gandrīz pieci tūkstoši skatītāju. Savukārt, interesanto un iedvesmojošo pieredzes stāstu sērijā “No idejas līdz veiksmīgai realizācijai” ieskatījās gandrīz trīs tūkstoši skatītāju. Ar tiešraides palīdzību biznesa forums ir palielinājis savas auditorijas lielumu vairākus desmitus reižu, tādēļ tam ir visi priekšnoteikumi, lai nākotnē kļūtu vēl nozīmīgāks.

Pasākuma otrās dienas uzsvars jau tradicionāli bija uz vietējā tūrisma, kultūras un atpūtas jomu, tādēļ bija patiess prieks par septembra beigām neraksturīgi siltajiem laikapstākļiem, kas lutināja gan apmeklētājus, gan pasākuma āra ekspozīcijas dalībniekus. Arī otrā pasākuma diena bija vērojama tiešraidē un kā īpašs notikums bija Iespēju festivālam “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020” speciāli veidotā video meistarklase. To veidoja Mājas restorānā “Dzīles”, kas ir kultūras zīmes „Latviskais mantojums” nesējs Latgalē un Latgales kulinārā mantojuma tīkla biedrs. Tā saimniece Aina Barsukova rādīja, kā apgūt ēdiena “Jēra cepetis ar piparmētru mērci un kartupeļiem” gatavošanas prasmes pēc Latgales tradicionālajām metodēm. Šovu vadīja aktieris, mūziķis un ētera personība Kristaps Rasims. Meistarklasei attālināti pieslēdzās aptuveni divi tūkstoši skatītāju.

Iespēju festivāls “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020” ir aizvadīts ļoti veiksmīgi, gan pēc ilgāka pārtraukuma klātienē pulcējot reģiona uzņēmējus, gan arī pirmo reizi izmēģinot tiešraides formātu, kas sniedz daudz jaunu papildu iespēju turpmākai izaugsmei.