Pārlekt uz galveno saturu

Saeimas Budžeta komisijas deputāti uz nākamo nedēļu atliek jautājumu par Mikrouzņēmumu nodokļa likuma (MUN) “brāķu” labošanu

Saeimas Budžeta komisijas deputāti uz nākamo nedēļu atliek jautājumu par Mikrouzņēmumu nodokļa likuma (MUN) “brāķu” labošanu

19. maijā notika Saeimas Budžeta komisijas sēde, kurā komisijas deputāti skatīja likumprojektu “Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļu likumā”. Deputāti Budžeta komisijā iesnieguši arī LTRK gatavotus priekšlikumus, kas paredz MUN režīma reformā pieļauto kļūdu labojumu.
LTRK pārstāvji komisijas sēdē norādīja, ka grozījumi MUN likumā tika iekļauti 2021. gada valsts budžeta likumprojektu paketē, nedodot laiku pilnvērtīgām diskusijām par tādu mazā biznesa nodokļu režīma izveidi, dodot iespēju veidoties jauniem uzņēmumiem. Kā būtiskākos MUN reformas brāķus LTRK izcēlusi aizliegumu MUN režīmā darboties Sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, dažādās MUN likmes, kas sarežģī nodokļa administrēšanu. LTRK uzsvēra, ka mazajam biznesam piemērotu nodokļa režīmu būtu iespējams izstrādāt, iesaistot visas ieinteresētās puses un veicot pienācīgu datu analīzi, kas MUN reformas izstrādes gaitā noticis nepietiekami un nekvalitatīvi. 
Lai arī daļa deputātu izteica kritiskus komentārus par iesniegtajiem priekšlikumiem, komisija vienojās jautājuma skatīšanu atlikt uz nākamo nedēļu, kad koalīcijas partiju sadarbības sanāksmē būs pārrunāts jautājums par nodokļu politikas kļūdu labojumu. Jau iepriekš vēstīts, ka LTRK organizētajā uzņēmēju un politikas veidotāju diskusijā “Vai esošā nodokļu politika veicina tautsaimniecības attīstību?” vairums politiķu atzina nepilnības obligāto minimālo VSAOI sistēmā, solot strādāt pie risinājuma brāķu labošanai. 
LTRK jau iepriekš vērsusi uzmanību, ka 2021.gada valsts budžeta likumprojektu pakotnē tika iekļauta virkne pienācīgi neizsvērtu nodokļu politikas izmaiņu, kuras jāpārstrādā, lai Latvijas tautsaimniecība Covid-19 krīzes laikā neciestu no papildus negatīvajām sekām. LTRK turpina aktīvu komunikāciju ar politikas veidotājiem, lai steigā izstrādātās nodokļu politikas izmaiņas būtiski nepasliktinātu Latvijas iespējas īstenot veiksmīgu ekonomikas izrāvienu pēc C19 krīzes pārvarēšanas.