Pārlekt uz galveno saturu

LTRK BIEDRI TIKĀS AR VESELĪBAS MINISTRU DANIELU PAVĻUTU

pavluts

Ceturtdien, 9. septembrī, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Veselības komitejas biedri tikās ar veselības ministru Danielu Pavļutu, lai pārrunātu Covid-19 aktualitātes un vairākus būtiskus jautājumus, kas skar nozares uzņēmumu darbību.

Sarunas laikā tika diskutēts par resursu efektivizēšanu, metožu sertifikāciju, subspecialitāšu “liberalizēšanu”, E-veselības turpmāko attīstību, rezidentūras pārskatīšanu, iekļaujot izmeklējumu metodes, sagaidāmo budžeta apmēru veselības nozarei un tā sadalījumu, ka arī tika izvērtēta  Covid-19 situācija valstī.

LTRK Veselības komitejas vadītājs, “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības” valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis atzina, ka resursu efektivizācijas jautājumi, kas saistīti  ar sertifikāciju un subspecializāciju, netiek ilgstoši risināti, kā rezultātā ir liels speciālistu trūkums. Viņš aicināja Veselības ministriju (VM) steidzināt diskusiju par papildus metožu sertifikāciju un sertifikācijas atvieglošanu ārstiem, lai viņi varētu iegūt iespēju sniegt veselības aprūpes pakalpojumus gan savā pamatspecialitātē, gan kvalitatīvi apgūtajā papildu specialitātē. Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka nepieciešams risinājums, lai kvalitatīvi un pieejami veselības aprūpes pakalpojumi būtu pieejami arī reģionos. Veselības ministrijas pārstāve Kristīne Kļaviņa informēja, ka ir sagatavots projekts subspecialitāšu liberalizācijai”, par kuru šobrīd notiek aktīvas diskusijas. M. Zeitmanis aicināja VM darba grupā iekļaut arī Jauno ārstu biedrības pārstāvjus.

Veselības ministrs atzina, ka pēdējā laika esošo E-veselības kodolu ir izdevies daudzmaz stabilizēt,  šobrīd notiek darbs pie jaunās digitālās veselības platformas izstrādes un nākamā gada sākumā tiek plānots iepirkums sistēmas veidošanai.

Klātesošos interesēja jautājumi, kas saistīti ar 2022. gada veselības aprūpei plānoto budžetu. Daniels Pavļuts noradīja, ka tā plānošanā dialogs ar nozari ir bijis visnotaļ aktīvs. Viņš teica, ka vislielākais izaicinājums būs spēja sabalansēt visas veselības aprūpes nozares iekšējās vajadzības. Provizoriski, pēc sarunām ar Finanšu ministriju, pieaugums ir plānots, taču problēmas ir samilzušas, un tās nav iespējams atrisināt viena gada budžeta ietvarā, tāpēc, piemēram, nozares uzņēmumiem tik sāpīgo tarifu jautājumu, var nākties atlikt uz vēlāku laiku.

Veselības ministrs pauda satraukumu, ka vakcinācijas līmenis valstī joprojām ir salīdzinoši zems, bet saslimstības un hospitalizācijas radītājiem pēdējā laikā ir tendence pieaugt. LTRK Veselības komitejas locekļi uzsvēra, ka uzņēmējiem savos darba kolektīvos ir jāseko vakcinācijas aptverei un jācenšas veicinās tās palielināšanos.

Kopumā viedokļi par turpmākajiem VM darbiem uzņēmējiem un ministram sakrita un tika izteikta abpusēja gatavība sadarbībai, lai kopīgi veicinātu veselības aprūpes nozares uzņēmējdarbības attīstību. No ministra puses tika izteikts aicinājums nozarei kļūt vienotākai un būt spēcīgam sadarbības partnerim valdībā.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, tikšanās notika attālināti, tiešsaitē.