Pārlekt uz galveno saturu

LTRK un LDDK uzsāk sarunu ciklu ar politiskajām partijām un to apvienībām

JV

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK)  vadība uzsākusi sarunu ciklu ar politiskajām partijām un to apvienībām par rekomendācijām priekšvēlēšanu programmu ekonomiskajām sadaļām.

Pirmās sarunas notikušas ar “Nacionālā apvienība” un “JAUNĀ VIENOTĪBA” pārstāvjiem, bet turpmāk līdz pat vēlēšanām šādas tikšanās norisināsies ar politiskajām partijām vai to apvienībām, kas iesniegušas kandidātu sarakstu un priekšvēlēšanu programmu 14. Saeimas vēlēšanām un par kurām saskaņā ar SKDS datiem nobalsotu vismaz 2,5% balstiesīgo iedzīvotāju.

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība LTRK un Latvijas lielāko darba devēju organizācija un valdības sociālais partneris LDDK  izstrādājusi rekomendācijas politisko partiju ekonomikas programmām, lai nākamā valdība spētu radīt priekšnoteikumus Latvijai kā piesaistes un izaugsmes platformai zinošiem un izaugsmes iespējas alkstošiem cilvēkiem, kā arī eksportējošiem un produktīviem uzņēmumiem, tādā veidā sasniedzot stratēģisko mērķi  - līdz 2026. gadam kāpināt eksportu, lai tas veidotu vismaz 70% no IKP un produktivitātes pieaugums veicinātu IKP pret strādājošo palielināšanos par 4% gadā.

Rekomendācijas paredz 26 uzdevumus septiņos uzņēmējdarbībai un ekonomikas izaugsmei nozīmīgos virzienos: iesaiste, enerģētika, nodokļi, inovācijas, cilvēkkapitāls, ēnu ekonomika, pārvalde. Katram uzdevumam ir sasniedzams un izmērāms rezultāts.

Vairāk informācijas par rekomendācijām skatiet šeit:

LTRK un LDDK: Partiju programmās jāiekļauj uzdevumus, kas nodrošinātu eksporta un produktivitātes kāpināšanu - LDDK

vai

LTRK un LDDK: Partiju programmās jāiekļauj uzdevumus, kas nodrošinātu eksporta un produktivitātes kāpināšanu | Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera