Pārlekt uz galveno saturu

LTRK UN LDDK IR SAGATAVOJUŠAS PRIEKŠLIKUMUS VALDĪBAS DEKLARĀCIJAI

DEKLERĀCIJA

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopā ar Latvijas darba devēju konfederāciju (LDDK) ir izstrādājusi priekšlikumus par valdības deklarācijā iekļaujamiem uzdevumiem tautsaimniecības jautājumos.

Deklerācijas stratēģiskais mērķis ir radīt priekšnoteikumus, lai Latvija būtu kā magnēts un izaugsmes platforma gan zinošiem un izaugsmes iespējas alkstošiem cilvēkiem, tādējādi veicinot palikšanu Latvijā un atgriešanos Latvijā, gan eksportējošiem un produktīviem uzņēmumiem. Stratēģiskā mērķa izpildi jāvērtē pēc tā  cik būtiski palielinājies eksporta apjoms IKP,  cik liela ir IKP dinamika pret strādājošo ik gadu,  kāda ir iedzīvotāju migrācija un  kāda ir dinamika iedzīvotāju labklājībai ES ietvaros pēc pirktspējas paritātes.

 

LTRK un LDDK uzskata, ka valdības deklarāciju un noliktos mērķus ir iespējams realizēt tikai tad, ja stratēģisko lēmumu pieņemšanā tiek iesasitīti lielākie valdības sociālie un sadarbības partneri (LBAS, LPS, LZA, LDDK, LTRK), kā arī tiek nodrošināta pastāvīga, cieša sadarbība ar nozīmīgākajām uzņēmēju biedrībām, organizējot regulāras tikšanās un konsultācijas par tautsaimniecību skarošo lēmumu projektiem.

Ar izstrādātajiem priekšlikumiem var iepazīties ŠEIT