Pārlekt uz galveno saturu

Ceļojot ārvalstīs, latvieši visbiežāk auto nomā Itālijā, Spānijā un Vācijā

Auto nomas uzņēmuma “Booking Group Corporation” platformas EconomyBookings.com apkopotā statistika liecina, ka, dodoties uz ārvalstīm, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk auto nomas pakalpojumus izmanto Itālijā, Spānijā un Vācijā, ierindojot latviešus 20.vietā pēc auto nomas pakalpojumu izmantošanas biežuma Eiropā.

Baltijas valstu auto nomas tendences ir līdzīgas, jo Latvijā, Lietuvā un Igaunijā divi populārākie ceļojumu galamērķi, kuros iedzīvotāji izmanto auto nomas pakalpojumus ir Itālija un Spānija. Igauņiem trešā populārākā auto nomas valsts ir Malta, bet lietuviešiem – Nīderlande.

Analizējot datus par Eiropas iedzīvotāju auto nomas pakalpojumu tendencēm, var secināt, ka ceļotāji visbiežāk par saviem galamērķiem izvēlas Itāliju, Spāniju, Grieķiju, Portugāli, Apvienoto Karalisti, Franciju un Turciju, kas skaidrojams ar pieaugošo tūrisma aktivitāti pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas.

Uzņēmuma dati liecina, ka EconomyBookings.com tiešsaistes platformā visbiežāk jeb 34% gadījumu auto nomas pakalpojumus Eiropā izmanto angļi, otrajā vietā Francijas iedzīvotāji – 13%, savukārt, trešie pēc rezervāciju biežuma Itālijas iedzīvotāji – 9%.
Auto nomas tendences pēdējos gados ir nemainīgas, jo arī 2021. gadā aktīvākie auto nomātāji bijuši angļu, itāļi un francūži.

“Iepriekšējo gadu laikā saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem pasaulē, interese par auto nomas pakalpojuma Eiropā bija būtiski samazinājusies, taču 2022. gadā, kad cilvēki atsāka ceļot, sasniedzām platformas EconomyBookings.com vēsturē lielāko rekordu – vairāk nekā 500 tūkstošus rezervācijas,” saka “Booking Group Corporation" valdes priekšsēdētājs Alens Baibekovs, piebilstot, ka 2023.gadā tiek prognozēts aptuveni par 80% lielāks rezervāciju apjoms salīdzinājumā 2022.gadu.

“Booking Group Corporation” veic aktīvu pētniecisko darbu, katru gadu apkopojot datus par klientu auto nomas paradumiem pasaulē, kas ļauj izdarīt secinājumus un veicināt izaugsmes iespējas tūrisma auto nomas nozarē.

Latvijā dibinātais uzņēmums "Booking Group Corporation" auto nomas pakalpojumus nodrošina 180 pasaules valstīs, taču galvenie kompānijas darbības tirgi ir Eiropā, Amerikā, Austrālijā, Kanādā, Jaunzēlandā, Meksikā un Lielbritānijā. Lai uzņēmums veiksmīgi darbotos starptautiskās konkurences apstākļos un nodrošinātu kvalitatīvus pakalpojumus, tiešsaistes rezervēšanas platforma EconomyBookings.com tulkota 17 valodās, tādējādi dažādu valstu iedzīvotājiem atvieglojot auto nomas rezervēšanas procesu.

Par “Booking Group Corporation” (EconomyBookings.com)

Latvijā izveidotais uzņēmums SIA "Booking Group Corporation" pārstāv tiešsaistes platformu EconomyBookings.com, kas ir viens no pasaules līderiem tiešsaistes auto rezervēšanas tirgū, nodrošinot automašīnu rezervācijas pakalpojumus vairāk nekā 20 000 nomas vietās 180 pasaules valstīs Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, Āzijā, kā arī Austrālijā un Okeānijā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 800 partneru visā pasaulē, tajā skaitā pasaules lielākie autonomas uzņēmumi, piemēram, “Sixt”, “Hertz”, “Enterprise Holdings”, “Dollar Thrifty” un daudzi citi, kas ļauj piedāvāt plašu transportlīdzekļu klāstu. Katru gadu “Booking Group Corporation” uzlabo ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, lai kļūtu par vienu no lielākajiem reģionālajiem tehnoloģiju uzņēmumiem. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā pārsniedza 133 miljonu eiro; peļņa – 2,6 miljoni eiro.

Plašāka informācija:
Šarlote Lamberte
Projektu vadītāja
Tel.: 26377733
e-pasts: sarlote.lamberte@olsen.lv