Pārlekt uz galveno saturu

Četri praktiski padomi, kā nomājot auto, neiekrist uz liekiem tēriņiem

Auto noma ir ērts pārvietošanās veids dažādās dzīves situācijās, tomēr, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem un liekiem tēriņiem, ir svarīgi pievērst uzmanību nomas līguma nosacījumiem, kas regulē papildu izmaksu piemērošanu. Auto nomas tiešsaistes platformas EconomyBookings.com eksperti apkopojuši noderīgus padomus, kā nomāt auto, izvairoties no papildu izdevumiem.

1. Nobrauktie kilometri - pirms un pēc
Pirms saņemat nomāto auto, rūpīgi izpētiet nomas līgumu. Bieži vien iznomātājs līgumā iekļauj nosacījumus par nobrauktajiem kilometriem, kas var izraisīt papildu izmaksas. Pārliecinieties, vai nomas cena ietver noteiktu kilometru skaitu, un, ja apzināties, ka nobrauksiet vairāk kilometru, tad pirms nomas līguma parakstīšanas, aprēķiniem cik lielas būs izmaksas par plānoto auto nomu.

2. Administratīvās izmaksas - negaidītie tēriņi
Izvairieties no galvassāpēm un uzmanīgi izlasiet nomas līguma nosacījums, kas saistās ar administratīvajām izmaksām. Pārliecinieties, vai ir skaidri noteikti sodi avārijas gadījumā un pārkāpumu rezultātā. Izpētiet, ko sedz nomas cenā iekļautā apdrošināšana. Nofotografējiet visus bojājumus — tas var būt laikietilpīgi, taču sevišķi vērtīgi problēmu gadījumā. Ja, paņemot automašīnu, ir radušies bojājumi, pārliecinieties, vai nomas uzņēmums to ir sev atzīmējis, kā arī uzņemiet papildu savus fotoattēlus. Ja nododat automašīnu ārpus darba laika, nofotografējiet tās stāvokli, tādējādi pasargājot sevi no potenciālajiem riskiem, kad iznomātājs liek uzņemties vainu par citu radītiem bojājumiem. Līdztekus iepazīstieties ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu sekām un iespējamiem sodiem šādos gadījumos.

3. Auto tīrīšana - samaziniet papildu izdevumus
Pirms atdošanas pārbaudiet nomātā auto stāvokli un ievērojiet tīrīšanas prasības. Vairāki nomas uzņēmumi piemēro papildu samaksu par netīru auto atdošanu. Iegūstiet sīkāku informāciju par šiem noteikumiem, lai izvairītos no neplānotām papildu izmaksām.

4. Laiks ir nauda - pārbaudiet atgriešanas noteikumus
Nepalaidiet garām svarīgu aspektu - laika uzskaiti! Pirms auto saņemšanas un atdošanas, noskaidrojiet, vai noteiktas papildu izmaksas par kavējumiem. Rezervācijas veikšanas laikā vienmēr ievadiet informāciju par savu lidojumu. Ja mašīnas saņemšana paredzēta no lidostas, tad rezervācijas pieteikumā nepieciešams norādīt lidojuma numuru un ierašanās laiku, tādējādi iznomātājs būs informēts gadījumā, ja lidojums aizkavējas un nepieciešams uzgaidīt. Automašīnu nomas uzņēmumi aprēķina maksu 24 stundu blokos, tādēļ, ja nomājat automašīnu vienā dienā plkst. 15:00, bet plānojat to atgriezt plkst. 13:00 dažas dienas vēlāk, tāpat norādiet atgriešanas laiku plkst. 15:00, jo tas dos zināmu rīcības brīvību bez papildu maksas.

“Arī mēs saskaramies ar dažādiem sarežģījumiem auto nomas procesā, piemēram, gadījumiem, kad kavējas lidojums, taču klients rezervējot auto, nav ievadījis lidojuma numuru. Šādās situācijās vienmēr cenšamies rast labākos risinājumus un saviem klientiem piedāvājam zvanu centra atbalstu. Aicinu ikvienu nomas pakalpojumus plānot apdomīgi, ievērojot ieteikumus un izvairoties no liekiem tēriņiem, tādējādi arī baudot brīvību un elastību, kas ir būtiskākās auto nomas priekšrocības,” saka “Booking Group Corporation" valdes priekšsēdētājs Alens Baibekovs.

Par “Booking Group Corporation” (EconomyBookings.com)
Latvijā izveidotais uzņēmums SIA "Booking Group Corporation" pārstāv tiešsaistes platformu EconomyBookings.com, kas ir viens no pasaules līderiem tiešsaistes auto rezervēšanas tirgū, nodrošinot automašīnu rezervācijas pakalpojumus vairāk nekā 20 000 nomas vietās 180 pasaules valstīs Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, Āzijā, kā arī Austrālijā un Okeānijā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 800 partneru visā pasaulē, tajā skaitā pasaules lielākie auto nomas uzņēmumi, piemēram, “Sixt”, “Hertz”, “Enterprise Holdings”, “Dollar Thrifty” un daudzi citi, kas ļauj piedāvāt plašu transportlīdzekļu klāstu. Katru gadu “Booking Group Corporation” uzlabo ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, lai kļūtu par vienu no lielākajiem reģionālajiem tehnoloģiju uzņēmumiem. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā pārsniedza 133 miljonu eiro; peļņa – 2,6 miljoni eiro.

Plašāka informācija:
Šarlote Lamberte
Projektu vadītāja
Tel.: 26377733
e-pasts: sarlote.lamberte@olsen.lv