Pārlekt uz galveno saturu

LTRK Zemgales uzņēmēji tiekas "Enefit”, finanšu institūcijas Altum un Valsts darba inspekcijas pārstāvjiem

LTRK Zemgalē

Lai informētu par aktualitātēm un sniegtu atbildes interesējošiem jautājumiem, 22. novembrī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zemgales nodaļa organizēja uzņēmēju tikšanos "Enefit”, finanšu institūcijas Altum un Valsts darba inspekcijas pārstāvjiem.

“Enefit” valdes loceklis Krists Mertens ar klātesošajiem tēmā “Enerģētikas krīze: Gadījuma notikums vai tikai pirmais vilnis?” pārrunāja alternatīvās  un atjaunojamās enerģijas avotu aktualitāti. Ieguldījums pret  izmaksu atdevi, ilgtspējas jautājumu ietekme uz alternatīvo enerģijas avotu izvēli, elektroauto parku attīstība un publiskās infrastruktūra attīstība – tie ir tikai daži no jautājumiem, kas tika skarti šajā diskusijā. Savukārt uzņēmēji aktualizēja tēmu par savulaik noslēgtajiem elektroenerģijas piegādes līgumiem ar fiksētu summu, kas joprojām negatīvi ietekmē uzņēmumu konkurētspējai un darbībai.

Finanšu institūcijas Altum Zemgales reģiona vadītājs Armands Alksnis savukārt klātesošos informēja par aktuālajām atbalsta programmām uzņēmējiem, īpaši akcentējot iespēju iegūt finanšu līdzekļus ilgtspējas un energoefektivitātes risinājumiem. Interesenti varēja uzzināt vairāk par projektiem, kas jau īstenoti Latvijā un sekmīgi darbojas. Tāpat uzņēmēji varēja uzzināt par programmām un iespējām, kas būs pieejamas līdz 2027. gadam.

Pasākuma laikā ar uzņēmējiem tikās arī Andris Saulītis, Zemgales reģionālās valsts darba inspekcijas vadītājs, kurš informēja par sadarbības iespējām darba vides drošības sakārtošanā, lai uzņēmēji savlaicīgi novērstu riskus. Tāpat klātesoši uzzināja par inspekcijas kontrolē, pārkāpumu novēršanā un kopējo statistiku un situāciju reģionā darba drošībā un aizsardzībā.