Pārlekt uz galveno saturu

Aizvadīts šī gada noslēdzošais LTRK Kurzemes Biznesa forums | Liepāja!

bk

Trešdien, 6.decembrī, koncertzālē “Lielais dzintars” tika aizvadīts šī gada noslēdzošais LTRK Kurzemes Biznesa forums | Liepāja!

Pasākuma laikā tika izzināts Kurzemes reģiona potenciāls enerģētikas jomā. Apmeklētāji uzklausīja dažādu ekspertu un profesionāļu ieteikumus un redzējumu par situāciju novadā, palīdzot veidot plašāku redzējumu par to, kā mēs kopīgi varam attīstīt ilgtspējīgas enerģētikas modeļus un veicināt uzņēmējdarbības izaugsmi Kurzemes reģionā!

bk

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis: “Liepāja tradicionāli organizē pasākumus ļoti augstā līmenī un pavisam noteikti LTRK Kurzemes Biznesa forums nebija izņēmums. Izvēlētā tēma ir būtiska aktualitāte, jo zināms, ka enerģētika šobrīd ir viena no TOP 5 LTRK prioritātēm, tādēļ svarīgi, lai no šīs diskusijas rodas gudra un tālredzīga enerģētikas stratēģija.”

Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga: "Sabiedrība – uzņēmēji – pilsēta! Manuprāt, tā ir spēcīgākā pamata sinerģijas trīsvienība, kas veido Liepāju. Esmu lepns par katru Liepājas uzņēmēju, kuri ikdienā ne tikai realizē komercmērķi, bet nepārtraukti domā par izaugsmi, inovācijām, digitalizāciju, energoefektivitāti, nodrošina darba vietas liepājniekiem, ziedo vai sponsorē cēliem mērķiem. Pateicoties pašvaldības sadarbības partnerim LTRK, mēs šogad varējām īpaši godināt un izcelt liepājnieku atzītos, pamanītos un novērtētos uzņēmumus. Novēlu uzņēmējiem darba pilnas rokas arī nākamajā gadā!"

Liepājas speciālās ekonomiskas zonas pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis: “Ilgtspēja jāskata gan vides un ekoloģijas aspektā, gan pilsētas ilgtermiņa attīstības kontekstā - viens no piemēriem ir pilsētas ekonomikas diversifikācija, kad pēc metalurģiskās rūpnīcas darbības pārtraukšanas tika izdarīts viss, lai vietā taptu 20 citas, kas katra nodarbina līdz pat vairākiem simtiem darbinieku, un vienas produkcijas vietā Liepājā tagad ražo dažāda veida produkciju ar augstu pievienoto vērtību, kas sekmīgi tiek eksportēta.”

“Esmu gandarīts, ka 2020. gadā pabeigtais Kurzemes loks - valstij stratēģiski svarīgs pārvades sistēmas infrastruktūras projekts ir sekmējis Latvijas tautsaimniecības attīstību valsts rietumu daļā, uzlabojot arī elektroapgādi un tās stabilitāti Kurzemē. Gandrīz puse no ražotāju aktīvajiem atjaunīgo energoresursu (AER) projektiem, kam rezervētas jaudas pieslēgšanai pārvades tīklam, ir tieši Kurzemē. Tāpat esam saņēmuši pieteikumu 17 MW baterijas pieslēgšanai, kā arī vairākus pieteikumus kopumā vairāk nekā 1800 MW apmērā zaļā ūdeņraža ražotņu pieslēgšanai “Augstsprieguma tīkla” pārvades tīklam Kurzemes reģionā. Attīstot šos projektus, Kurzemes reğions nostiprinās līdera pozīciju AER jomā, sniedzot būtisku pienesumu klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā,” norāda AST valdes loceklis Arnis Daugulis.

Pasākuma noslēgumā tika godināti Liepājas uzņēmēji, kuri snieguši būtisku ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā.

Nominācijā “Uzņēmums ar nozīmīgu sociālo ietekmi” pateicību saņēma SIA "Liepājas RAS", SIA "VIA-S modular houses" un SIA "AE Partner". Par nominācijas uzvarētāju atzīts SIA "Magnum Social & Medical Care" centrs "Rūre". Par progresīvāko tehnoloģiju uzņēmumu atzīts SIA "AB Galdnieks", taču pateicību nominācijā saņēma LSEZ SIA "Yokohama TWS Latvia", SIA "InPass" un Libau dental. Aktīvākā tūrisma nozares uzņēmuma tituls piešķirts restorānam Parka Paviljons. Pateicību saņēma SIA "JA Travel", SIA "Māras Lācis" un SIA "BB Wakepark".

AS “Citadele banka” un LTRK simpātiju apbalvojumus saņēma SIA "VIA-S modular houses". ALTUM nominācija “Uzņēmums ar straujāko attīstību” piešķirta "Magnum Social & Medical Care" centram "Rūre", taču Latvijas Digitālā akseleratora balvu  "Uzņēmums ar vērienīgu digitalizācijas ietekmi" saņēma SIA "InPass".

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Kurzemes nodaļa regulāri organizē pasākumus un diskusijas par uzņēmējiem aktuālām tēmām. Biznesa klubu un forumu pasākumi ir būtiski, lai apvienotu resursus, sasniegtu kopējus mērķus un izveidotu ilgtermiņa stratēģijas reģiona uzņēmējdarbības attīstībai.

Par gardām uzkodām pasakāmies restorānam "Hoijeres krogs". Pasākums tika organizēts sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību, energouzņēmums SIA "Enefit" un AS “Citadele banka”.