Pārlekt uz galveno saturu

Pārrobežu sadarbība padara uzņēmumus ilgtspējīgākus un inovatīvākus

lb

2023. gada 1. novembrī uzsāktā projekta “Twinnovation” galvenā uzmanība ir pievērsta pārrobežu sadarbībai starp Igauniju un Latviju, lai kopīgi atbalstītu mazos un vidējos uzņēmumus digitālās un zaļās, jeb duālas pārejas (twin transition) veikšanā.

Igaunijas un Latvijas uzņēmumi sastopas ar līdzīgām problēmām, piemēram, vadlīniju trūkumu, uzņēmuma digitalizācijas līmeni, kas ir zemāks par vidējo Eiropas līmeni, un aprites ekonomikas vidējo attīstības līmeni. Tādēļ uzņēmumiem ir vajadzīgs atbalsts, lai saprastu, kā šos izaicinājumus risināt duālās pārejas apstākļos.

“Twinnovation” ir Interreg Igaunijas-Latvijas programmas 2021.-2027. gadam finansēts projekts, kas projektā iesaistītajiem uzņēmumiem nodrošina speciālu apmācību programmu par duālo pāreju un sniedz atbalstu procesā. Projekta ietvaros partneriem tiek nodrošināta pieredzes apmaiņa, apmācības, uzņēmumu mācību apmeklējumi, savstarpēju mācīšanās un iedvesmojošas idejas. Projekta plašāks mērķis ir sadarbības veicināšana, lai atbalstītu abu valstu uzņēmumu konkurētspēju.

“Lai uzņēmumi būtu konkurētspējīgi ilgtermiņā, tiem ir jākļūst digitalizētiem un ilgtspējīgiem visā Eiropā. Patērētāji kļūst arvien informētāki un prasīgāki, un likumdošana, kas pastāvīgi attīstās, uzņēmumiem izvirza arvien augstākas prasības vides jomā. Lai šīs pārmaiņas būtu veiksmīgas, tām jāveicina inovācijas jau šodien. Projekts “Twinnovation” desmit Igaunijas un Latvijas uzņēmumiem ir labs pirmais impulss, lai paveiktu daudz vairāk,” stāsta projekta galvenais koordinators Mart Veliste (Baltic Innovation Agency).

Šī projekta ietvaros labumu gūs desmit mazie un vidējie uzņēmumi, kuri ir arī šī projekta pilnvērtīgi partneri, kas ieviesīs duālās pārejas pilotprojektu “Twinnovation” projekta ietvaros. Pilotprojekti ir sākumpunkts plašākai digitālās un zaļās pārejas stratēģijai, kuras mērķis ir panākt taustāmus rezultātus un novatoriskus risinājumus uzņēmuma procesos, pakalpojumos vai produktos.

Projekta īstenošanā ir iesaistīti uzņēmējdarbības un inovāciju atbalsta organizācijas – Baltic Innovation Agency (projekta vadošais partneris), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un 10 uzņēmumi: Siidrikoda, Mällona Mõis, Dipperfox, Afterone no Igaunijas, Peruza, Sakret, Kurzemes Atslēga, Valmiermuižas alus, Baltic Satellite Service, Rāmkalni Nordeco no Latvijas.

Projekts tiek finansēts ar Interreg Igaunijas-Latvijas programmas 2021.-2027. gadam atbalstu. Papildinformācija par programmu: https://estlat.eu/en