Pārlekt uz galveno saturu

Pērn latvieši visbiežāk auto nomājuši Itālijā, Spānijā un Vācijā

Auto nomas uzņēmuma “Booking Group Corporation” platformas EconomyBookings.com apkopotā statistika liecina, ka, 2023. gadā dodoties uz ārvalstīm, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk auto nomas pakalpojumus izmantojuši Itālijā, Spānijā un Vācijā, tādējādi latvieši ierindojas 22.vietā pēc auto nomas pakalpojumu izmantošanas biežuma Eiropā.

Rezervējot nomas automašīnas visā pasaulē, Latvijas iedzīvotāji 2023.gadā kopumā izmantojuši EconomyBookings.com pakalpojumus par teju 44% vairāk nekā 2022.gadā. Kā liecina apkopotie dati, pērn latviešu tūristu iemīļotākās pilsētas Itālijā bija Milāna un Bergamo, savukārt Spānijā visbiežāk auto nomāti Malagā un Barselonā, bet Vācijā populārākie galamērķi bijuši Minhene un Frankfurte.

Savukārt 2023.gada topa augšdaļā, kā vienas no populāriem auto nomas galamērķiem, bijušas arī Amerikas Savienotās Valstis, kur visbiežāk rezervācijas veiktas Dallasā un Orlando, turpretim Grieķija šogad palikusi vien 8.vietā, kas ir par trīs vietām zemāk nekā 2022.gadā.

Uzņēmuma dati liecina, ka kaimiņvalstu iedzīvotāju ceļojumu tendences ir līdzīgas Latvijas rādītājiem. Ceļojot ārvalstīs, arī lietuvieši gandrīz dubultojuši nomas auto rezervāciju skaitu un populārākās tūrisma valstis bijušas Itālija, Spānija un Vācija. Savukārt igauņi pērn veikuši par 24,2% vairāk rezervāciju nekā 2022.gadā.

“Nu jau vairāk nekā 15 gadus apkalpojam tūristus visā pasaulē un populāro galamērķu auto nomas tendences ir diezgan nemainīgas. Pirmajās vietās gan ziemas, gan vasaras sezonās visbiežāk ir Itālija, Spānija, kas skaidrojams ar tūrisma piedāvājumiem un silto klimatu, kas raksturīgs šiem galamērķiem. Populāra ir arī Vācija, uz kuru nereti iedzīvotāji dodas biznesa ceļojumos,” pauž “Booking Group Corporation" valdes priekšsēdētājs Alens Baibekovs.

Analizējot datus par Eiropas iedzīvotāju auto nomas pakalpojumu tendencēm pērn, var secināt, ka iemīļotākie ceļojumu galamērķi lielākoties aptvēra tuvumā esošās valstis, visbiežāk nomas auto bijuši pieprasīti Itālijā, Spānijā un Francijā. Itālijā visbiežāk eiropieši apmeklēja tūristu iecienītās pilsētas Milānu un Neapoli, savukārt Spānijā - Malagu un Maljorkas salas galvaspilsētu Palma de Maljorka, bet Francijā - Nicu un Parīzi.

Eiropiešu galamērķu topa augšdaļā 2023.gadā iekļuva arī Amerikas Savienoto Valstu pilsētas Los Andželosa un Maiami. Savukārt auto nomas tendences mazliet mainījušās, jo Grieķija un Portugāle galamērķu topā ierindojušās zemāk nekā citus gadus.
“Gada laikā uzkrātie un apkopotie dati liecina par to, ka gan Baltijas, gan Eiropas tūristi arvien vairāk ceļo uz blakus kontinentiem – Ziemeļameriku un Dienvidameriku. Kā vienu no pagājuša gada uzņēmuma mērķiem bijām nosprauduši paplašināšanos tieši šajos tirgos, kas mums, vērtējot rezervāciju pieaugumu, arī veiksmīgi ir izdevies,” secina Alens Baibekovs.

Uzņēmuma dati liecina, ka EconomyBookings.com tiešsaistes platformā visbiežāk jeb 42,9% gadījumu auto nomas pakalpojumus izmanto Amerikas iedzīvotāji, otrajā vietā Kanādas iedzīvotāji – 8,3%, savukārt, trešie pēc rezervāciju biežuma ir Anglijas iedzīvotāji – 7,2%. Auto nomas tendences pēdējos gados ir nemainīgas, jo arī 2021. un 2022. gadā tūristu populārie galamērķi bijuši Amerika un Itālija.

Par “Booking Group Corporation” (EconomyBookings.com)
Latvijā izveidotais uzņēmums SIA "Booking Group Corporation" pārstāv tiešsaistes platformu EconomyBookings.com, kas ir viens no pasaules līderiem tiešsaistes auto rezervēšanas tirgū, nodrošinot automašīnu rezervācijas pakalpojumus vairāk nekā 20 000 nomas vietās 180 pasaules valstīs Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, Āzijā, kā arī Austrālijā un Okeānijā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 800 partneru visā pasaulē, tajā skaitā pasaules lielākie auto nomas uzņēmumi, piemēram, “Sixt”, “Hertz”, “Enterprise Holdings”, “Dollar Thrifty” un daudzi citi, kas ļauj piedāvāt plašu transportlīdzekļu klāstu. Katru gadu “Booking Group Corporation” uzlabo ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, lai kļūtu par vienu no lielākajiem reģionālajiem tehnoloģiju uzņēmumiem. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā pārsniedza 133 miljonu eiro; peļņa – 2,6 miljoni eiro.

Plašāka informācija:
Šarlote Lamberte
Projektu vadītāja
Tel.: 26377733
e-pasts: sarlote.lamberte@olsen.lv