Pārlekt uz galveno saturu

LTRK: ignorēt uzņēmēju viedokli un turpināt asiņainu biznesu ar agresorvalstīm neatbilst mūsu valsts politiskajam kursam un vērtībām

k

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija “Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera” (LTRK) atkārtoti aicina politikas veidotājus pārtraukt jebkādu ekonomisko sadarbību ar Krieviju un Baltkrieviju. Latvijas sabiedrībai ir nepieciešami skaidri un drosmīgi politiski lēmumi šajā sarežģītajā laikā, un mēs ceram, ka politiķi to sapratīs un rīkosies atbilstoši veselam saprātam.

LTRK uzsver, ka demokrātijas un starptautisko tiesību normu ievērošana ir fundamentāli svarīga mūsu valsts un pasaules stabilitātei un drošībai. Jau vairāk nekā divus gadus Krievija īsteno brutālu karu Ukrainā, kura atbalstīšanā iesaistījusies arī Baltkrievija, tāpēc, mūsuprāt, ir skaidrāk par skaidru, ka ekonomisko sadarbību, kas pēc būtības ir asiņains bizness, ir jāpārtrauc.

Ir radusies dīvaina situācija, kad vistiešāk iesaistītā puse - uzņēmēju komūna, skaļi un skaidri pauž savu nostāju – sadarbība jāpārtrauc, politiķi izvēlas ignorēt vai “mīkstināt” šo prasību.

Uzņēmējiem un Latvijas sabiedrībai kopumā ir nepieciešami skaidri un drosmīgi lēmumi šajā sarežģītajā laikā, un mēs ceram, ka politiķi to sapratīs un rīkosies atbilstoši veselam saprātam.

LTRK atgādina par mūsuprāt nepieciešamajām politikas iniciatīvām šajā jautājumā:

Nacionālā līmenī:

a. Īstenot pēc iespējas plašus savstarpējās tirdzniecības (importa un eksporta) un tranzīta aizliegumus un ierobežojumus visās preču un pakalpojumu grupās ar Krievijas Federāciju un Baltkrieviju.

b. Ekonomikas ministrijai publicēt un regulāri atjaunot sarakstu ar uzņēmumiem, kuri turpina veidot biznesu ar Krieviju un Baltkrieviju – importējot no un eksportējot preces un pakalpojumus uz minētajām valstīm.

Eiropas Savienības (ES) līmenī

a. Atbildīgajām Latvijas institūcijām ierosināt un panākt pilnīgu un vienlaicīgu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta aizliegumu starp ES valstīm un Krieviju, Baltkrieviju. LTRK ieskatā tikai nacionāla līmeņa ierobežojumi nebūs efektīvi un negatīvi ietekmēs Latvijas komersantu konkurētspēju salīdzinājumā ar pārējām ES valstīm;

b. ES līmenī turpināt aktīvu darbu pie tālākas ekonomiskās sadarbības ierobežošanas, kā arī veikt aktīvu darbu pie sankciju režīma piemērošanas uzraudzības, lai nodrošinātos pret ES un citu starptautisko partneru noteikto sankciju apiešanu.

Pilnu LTRK padomes pozīciju par veicamajiem soļiem importa un eksporta ierobežošanas sakarā var aplūkot šeit: https://www.ltrk.lv/lv/content/jaunumi/8002