Pārlekt uz galveno saturu

22. martā notiks LTRK padomes un prezidenta vēlēšanas

biedru

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina LTRK biedrus un mediju pārstāvjus apmeklēt ikgadējo biedru sapulci, kas notiks 22. martā, plkst.12:00, ATTA centrā, Krasta ielā 60, Rīgā.

Šajā gadā biedru sapulce ir īpaši nozīmīga, jo notiks LTRK padomes vēlēšanas, apstiprinot kompetenču padomju vadītājus, kā arī ievēlot padomes locekļus no brīvā saraksta un prezidentu. Uz LTRK prezidenta amatu ir pieteicies viens kandidāts -  esošais LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

A.Rostovskis LTRK prezidenta amatā ievēlēts trīs termiņus pēc kārtas – 2015., 2018., un 2021. gadā. LTRK prezidenta kompetencē ietilpst LTRK reprezentācija valsts un pašvaldību iestādēs, starptautiskajās organizācijās un citās institūcijās, Valdes izvirzīšana Padomei ievēlēšanai, Biedru sapulces atklāšana, Padomes sēžu sasaukšana un vadīšana, līgumu slēgšana ar Valdes locekļiem LTRK vārdā. Prezidenta prombūtnes gadījumā pienākumus pilda kāds no viceprezidentiem.

Līdztekus prezidentam,  sapulcē tiks ievēlēta arī jauna LTRK padome, kurā deviņus  padomes locekļus ievēl no brīvā saraksta, ar kandidātiem var iepazīties šeit: https://ieej.lv/briva_amata_kandidati2024 ,  savukārt trīspadsmit  padomes locekļi ir kompetenču padomes vadītāji,  ar sastāvu apkopojumu var iepazīties šeit: https://ieej.lv/kompetencu_padomes_2024. Padome ievēlē un atsauc valdi, uzrauga valdes darbu, saskaņo tādu līgumu slēgšanu, kuri pārsniedz valdei noteikto limitu, apstiprina LTRK stratēģiju un budžetu, ievēlē viceprezidentus, izšķiras par LTRK pozīciju tajos gadījumos, kur LTRK kompetenču padomēm, komitejām un/ vai biedru grupām ir būtiski atšķirīgi viedokļi, izlemj par komiteju izveidošanu vai slēgšanu, pieņem citus lēmumus atbilstoši statūtiem.

Pašreiz LTRK ir piecas reģionālās padomes: Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes un Rīgas, kuru būtība ir pārstāvēt LTRK biedru intereses attiecīgajā reģionā. Savukārt astoņas LTRK kompetenču padomes: tirdzniecības, rūpniecības, pakalpojumu, jaunuzņēmumu,  zināšanu ekonomikas, eksporta, nacionālās stratēģijas, mazo un vidējo uzņēmumu padomes pārstāv LTRK biedru intereses attiecīgajā nozarē vai interešu jomā.  

Sapulces programmā arī diskusija ar Eiroparlamenta amata deputātu kandidātiem.

Lai biedri iepazītos ar Latvijas prioritātēm Eiropas Savienībā nākamajā politiskajā mandātā, kā zaļais kurss, stratēģiskā autonomija, birokrātijas mazināšana, Eiropas konkurētspējas palielināšana, sapulces laikā notiks diskusija ar Eiroparlamenta amata deputātu kandidātiem. Diskusijā piedalīsies – Valdis Dombrovskis (Jaunā vienotība), Ivars Ijabs (Latvijas Attīstībai), Ilze Indriksone ( Nacionālā apvienība), Diāna Novicka ( Zaļo Zemnieku savienība/ Gods kalpot Rīgai), Andris Kulbergs ( Apvienotais saraksts), Elīna Pinto ( Progresīvie) Karīna Plaude ( Latvija pirmajā vietā).

Ar detalizētu Biedru sapulces programmu var iepazīties ŠEIT 

Sapulces sākums plkst. 12:00 (dalībnieku reģistrācija no 10:30)

Reģistrācija biedriem - https://ej.uz/Biedru_sapulce_2024

Reģistrācija mediju pārstāvjiem -  https://ieej.lv/Biedru_sapulce_medijiem