Pārlekt uz galveno saturu

Četri praktiski padomi nomas automašīnu apdrošināšanai

Plānojot ceļojumu ārvalstī, nomas auto ir praktiska izvēle, kā nodrošināt ērtu pārvietošanos. Tomēr, viens no svarīgākajiem aspektiem, kas jāņem vērā drošai auto nomai, ir ceļojumam atbilstošas apdrošināšanas iegāde. Lai palīdzētu izvairīties no liekiem tēriņiem, auto nomas tiešsaistes platformas EconomyBookings.com eksperti apkopojuši noderīgus ieteikumus par nomas automašīnu apdrošināšanu.

1. Pārbaudiet iekļautos apdrošināšanas plānus
Pirms veicat papildu apdrošināšanu, pārbaudiet savu līgumā iekļauto apdrošināšanas plānu. Standarta apdrošināšana pret bojājumiem (Collision Damage Waiver - CDW) un zādzību (Theft Protection - TP) visbiežāk jau ir iekļauta auto nomas cenā. Standarta apdrošināšana pret bojājumiem nozīmē, ka par katru nomas dienu, kamēr automašīna tiek lietota atbilstoši nomas noteikumiem, auto nomas kompānija uzņemamas atbildību par zaudējumiem, kas radušies ārpus nomnieka pašriska apjomam. Tomēr jāņem vērā, ka šī apdrošināšana bieži neattiecas uz tādiem bojājumiem, kas nodarīti vējstiklam, slēdzenēm, riepām, šasijai un atslēgām. Savukārt aizsardzība pret zādzību (TP) nozīmē, ka gadījumā, ja nomas laikā auto tiek nozagts, nomniekam nav jāsedz pilna izmaksu summa, bet gan tikai zādzības apdrošināšanas pašrisks. Būtiski ņemt vērā, ka aizsardzība pret zādzībām neattiecas uz personīgajām mantām.

2. Izpētiet nomas uzņēmuma apdrošināšanas piedāvājumus
Nomas uzņēmumi piedāvā dažādas apdrošināšanas iespējas. Pirms rezervējat auto, rūpīgi izpētiet un salīdziniet piedāvājumus, lai atrastu piemērotāko un ekonomiski izdevīgāko risinājumu. EconomyBookings.com iesaka iegādāties pilnu apdrošināšanas segumu. Tas nozīmē, ka ierodoties pēc auto, nomas uzņēmums ietur drošības depozīta summu. Gadījumā, ja automašīna tiek bojāta vai nozagta, automašīnu nomas uzņēmums ietur naudas summu no attiecīgā pašriska, ko EconomyBookings.com vēlāk atmaksā gadījumā, ja iegādāts pilns apdrošināšanas segums.

3. Uzziniet apdrošināšanas pašriska apjomu
Pirms piekrītat apdrošināšanas plānam, rūpīgi izpētiet nomas uzņēmuma politiku attiecībā uz pašrisku un novērtējiet tā atbilstību savām iespējām. Pašrisks ir summa, kas jāatmaksā, ja radies negadījums. Tas nozīmē, ja automašīna tiek bojāta vai auto ir nozagts, ir jāmaksā bojājumu vai zādzības pašrisks, savukārt atlikušo daļu sedz apdrošināšana. Auto īres pamata cenā parasti nav iekļauta pašriska apdrošināšana, kas nozīme, ka pašrisks tiek segts no ieturētā depozīta.

4. Rūpīgi izlasiet nomas līguma noteikumus
Pirms īrējat auto, rūpīgi izlasiet nomas līguma noteikumus un apdrošināšanas nosacījumus. Piemēram, apdrošināšanas segums visbiežāk tiek anulēts nolaidības, nepareizas degvielas uzpildes vai citu nomas līguma noteikumu pārkāpšanas dēļ. Tāpat arī apdrošināšana nesedz nekādus bojājumus, kas ir radušies laikā, kad automašīnu ir vadījusi persona alkohola reibumā. Šādos gadījumos nomniekam jāuzņemas atbildību par pilnu izmaksu summu, nevis tikai pašriska segšanu.

Par "Booking Group Corporation" (EconomyBookings.com)
Latvijā izveidotais uzņēmums SIA "Booking Group Corporation" pārstāv tiešsaistes platformu EconomyBookings.com, kas ir viens no pasaules līderiem tiešsaistes auto rezervēšanas tirgū, nodrošinot automašīnu rezervācijas pakalpojumus vairāk nekā 20 000 nomas vietās 180 pasaules valstīs Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, Āzijā, kā arī Austrālijā un Okeānijā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 800 partneru visā pasaulē, tajā skaitā pasaules lielākie auto nomas uzņēmumi, piemēram, "Sixt", "Hertz", "Enterprise Holdings", "Dollar Thrifty" un daudzi citi, kas ļauj piedāvāt plašu transportlīdzekļu klāstu. Katru gadu "Booking Group Corporation" uzlabo ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, lai kļūtu par vienu no lielākajiem reģionālajiem tehnoloģiju uzņēmumiem. Uzņēmuma apgrozījums 2023.gadā pārsniedza 170 miljonus eiro; peļņa - 2,07 miljoni eiro.

Papildu informācija:
Šarlote Lamberte
Projektu vadītāja
Tel.: 26377733
e-pasts: sarlote.lamberte@olsen.lv