Pārlekt uz galveno saturu

Aizvadītas Silver Strategies projekta apmācības Tartu

silver

Marta vidū Tartu norisinājās pirmās Silver Strategies projekta apmācības. Tās pulcēja personālvadības speciālistus no Latvijas, Igaunijas un Somijas, kopā vairāk nekā 30 personas no maziem, vidējiem un lieliem uzņēmumiem, kas pārstāvēja dažādas nozares. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par darbinieku trūkumu, demogrāfiju un sabiedrības novecošanos un Silver Strategies projekts piedāvā potenciālu risinājumu šiem izaicinājumiem.

Apmācības galvenokārt koncentrējās uz stratēģijām un labajām praksēm, lai piesaistītu un noturētu darbā pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus. Tika apspriesti tādi svarīgi jautājumi kā stereotipu pārvarēšana, darba vides pielāgošana vecāka gadagājuma darbiniekiem, kā arī viņu motivācija un iesaiste darba procesā. Plašais dalībnieku skaits un dažādās nozares deva papildus pievienoto vērtību diskusijām.

Apmācību ietvaros bija gan teorētiskās lekcijas, gan praktiskās darbnīcas, kā arī iespēja apmeklēt uzņēmumus, kas bija saskārušies ar līdzīgiem izaicinājumiem un bija ieviesuši noteiktus pasākumus.

Tāpat arī dalībnieki tika iepazīstināti ar līdz šim paveikto – pētniecisko darbu un labo prakšu apkopojumu. Silver Strategies projekts tika uzsākts 2023.gada martā un to realizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Satakuntas universitāte (Somija).

Projekts tiek īstenots Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros.

Plašāk par projektu: https://centralbaltic.eu/project/silver-strategies/