Pārlekt uz galveno saturu
12 Godīga uzņēmējdarbība iepirkumos

Godīga uzņēmējdarbība iepirkumos

Dalība valsts un pašvaldību iepirkumos ir uzņēmumu neatņemama biznesa stratēģijas daļa, kas veido būtisku daļu no tirgus dalībnieku gada finanšu apgrozījuma. Lai veicinātu uzņēmumu godīgu sāncensību iepirkumos, Konkurences padome, Iepirkumu uzraudzības birojs un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sagatavojis praktiskus ieteikumus uzņēmumu dalībai iepirkumos, tajā skaitā sniedzot informāciju par uzņēmumu iespējamo izslēgšanu no iepirkumiem, par konkurences un korupcijas pārkāpumu riskiem iepirkumos, kas atstāj negatīvas sekas uz uzņēmumu turpmāko darbību un attīstību.

Mērķa auditorija: Uzņēmumi (neatkarīgi no to lieluma vai darbības jomas), kas piedalās vai plāno piedalīties iepirkumos.

Runāsim par:

1. Aizliegtām vienošanām publiskajos iepirkumos un praktiskiem rīkiem aizliegtu vienošanos risku mazināšanai. Lektore: Ieva Šmite, Konkurences padomes Aizliegtu vienošanos departamenta direktore.

2. Kandidātu un pretendentu izslēgšanas noteikumiem iepirkumos, kādos gadījumos piegādātājs tiek izslēgts no iepirkumiem, kuras personas tiek pārbaudītas u.c., un vai pastāv iespēja laboties. Lektore: Monta Drebeiniece, Iepirkumu uzraudzības biroja Tiesību aktu piemērošanas departamenta direktore. 

3. Korupcijas riskiem iepirkumos un ieteikumiem, kā pamanīt iespējamu korupciju un kā rīkoties, lai to novērstu. Lektore: Inta Nolle, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Dalībnieku ieguvumi: Praktiski ieteikumi uzņēmumiem godīgai rīcībai iepirkumos, tajā skaitā informācija par pretendentu izslēgšanu no iepirkumiem, par iespējamiem konkurences un korupcijas riskiem un to sekām uzņēmumu turpmākajai darbībai tirgū.

Lūgums reģistrēties: https://ej.uz/godigauznejemdarbibaiepirkumos 

Norises laiks: plkst. 10:00-11:30

Vebināru vadīs:

  • Ieva Šmite, Konkurences padomes Aizliegtu vienošanos departamenta direktore.
  • Monta Drebeiniece, Iepirkumu uzraudzības biroja Tiesību aktu piemērošanas departamenta direktore. 
  • Inta Nolle, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.