Pārlekt uz galveno saturu

Finanšu ministrs Jānis Reirs – uzņēmēju viszemāk novērtētais ministrs

reirs

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījuma centru SKDS veica uzņēmēju aptauju, kurā noskaidrojās, ka viszemāk Latvijas uzņēmēji novērtējuši finanšu ministru Jāni Reiru, bet visaugstāk – ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Lai noskaidrotu uzņēmēju viedokli par pašreizējo situāciju Latvijā, 2022. gada februārī un martā LTRK sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījuma centru SKDS veica aptauju, kurā uzņēmumu vadītājiem lūdza novērtēt Latvijas valdības un valdības ministru darbu skalā no 1 līdz 10. Aptauja norisinājās no 28.02.2022. līdz 17.03.2022 un tajā piedalījās 750 uzņēmēji no visas Latvijas, kas valdības darbu kopumā novērtēja ar 4,29 ballēm.

reitings

LTRK aptaujātie uzņēmēji viszemāk novērtējuši finanšu ministra finanšu ministra Jāņa Reira darbu, ar 3,66 ballēm no 10. Starp sliktāk vērtētajiem ministriem ir arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns un veselības ministrs Daniels Pavļuts. Savukārt visaugstāko vērtējumu saņēmis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, uzņēmēji viņa darbu novērtējuši ar 5,98 ballēm. Starp augstāk vērtētajiem ministriem ir arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks un kultūras ministrs Nauris Puntulis.

 LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, komentējot aptaujas datus norāda: “Īstenībā, par šo pētījumu mums jāpateicas finanšu ministram Jānim Reiram, kurš gada sākumā, komentējot LTRK biedru aptauju par valdības novērtējumu, intervijā Latvijas Televīzijai norādīja, ka aptauja nav reprezentabla, jo piedalījušies tikai daži simti no 6000 LTRK biedriem. Ņemot vērā minēto, nolēmām pasūtīt nopietnu sabiedriskās domas pētījumu SKDS. Jāsecina, ka rezultāti ir visai līdzīgi, bet dažas nebūtiskas korekcijas ir. Piemēram, finanšu ministram SKDS mērījumā ir izmaiņas par vienu vietu – šajā aptaujā Jānis Reirs ir viszemāk novērtētais Valdības ministrs.”