Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir brīvprātīga, politiski neitrāla biedrība, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir brīvprātīga, politiski neitrāla biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi.
LTRK un izglītības un zinātnes ministre vienojas par ciešāku sadarbību

Šodien, 17. jūnijā notika Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zināšanu un  ekonomikas padomes sēde, kurā  piedalījās izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, lai aktualizētu jautājumus, kuri ir būtiski uzņēmējiem, sociālajiem partneriem, kā arī pārrunātu līdzšinējo un turpmāko sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM).

Ēnu ekonomikai Latvijā pieaugot, ir sasniegts lielākais ēnu ekonomikas apjoms kopš 2011. gada

Vakar, 16. jūnijā publiskotie Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) “Ēnu ekonomikas indeksa Baltijas valstīs” rezultāti liecina, ka ēnu ekonomikas apjoms Latvijā 2020. gadā ir pieaudzis par 1,6%, sasniedzot 25,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Atbilstoši ēnu ekonomikas indeksa pētījumam, kas tiek publicēts no 2010. gada, šis ir augstākais ēnu ekonomikas apjoma rādītājs valstī kopš 2011.

11. ikgadējā Ēnu ekonomikas konference

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Rīgas Ekonomikas augstskola (SSE Riga) sadarbībā ar Finanšu ministriju un biedrību BASE jau 11.gadu pēc kārtas organizē konferenci, kas veltīta ēnu ekonomikas mazināšanai Latvijā. Konference tiek rīkota kā sadarbības forums starp uzņēmējiem, akadēmisko vidi un valsts pārstāvjiem, ar mērķi informēt, uzklausīt, diskutēt un izdarīt secinājumus, kas ļautu apvienot visu trīs pušu kompetences un resursus cīņā ar ēnu ekonomiku un par labklājības un konkurētspējīgas valsts attīstību.

Paraksta memorandu par publisko iepirkumu sistēmas pilnveidošanu

Sociālie un sadarbības partneri, uzņēmumi un nozaru organizācijas parakstījušas memorandu, apņemoties veidot Latvijā efektīvu un ilgtspējīgu publisko iepirkumu sistēmu, kas nodrošina godīgas konkurences apstākļus un taisnīgas iespējas ikvienam komersantam.

Uzņēmēji: Izglītības saturs jāveido ilgtspējīgs un atbilstošs darba devēju prasībām

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa partnerībā ar faktoringa kompāniju "Factris" organizēja LTRK Kurzemes Biznesa kluba tiešsaistes pasākumu ar  virstēmu “Darbinieku prasmju zināšanas un atbilstība darba tirgus prasībām”.

LTRK ekonomikas indekss

LTRK Ekonomikas indekss ir indikators, kas raksturo Latvijas uzņēmēju kopējo noskaņojumu – cik tas kopumā ir optimistisks vai pesimistisks. Tāpat indeksa komponentI ļauj arī atsevišķi analizēt datus par uzņēmēju vērtējumu pašreizējai situācijai un prognozēm tuvākajai nākotnei, kā arī par dažādiem aspektiem, kas saistīti ar uzņēmumu darbības rādītājiem un kopējo situāciju uzņēmējdarbībā valstī.

LTRK ir izstrādājusi vispārējās vadlīnijas uzņēmumiem drošai darbībai C-19 pandēmijas laikā

Lai nodrošinātu uzņēmumu darba procesu nepārtrauktību, samazinot Covid-19 inficēšanās riskus darba kolektīvā, kā arī saglabāt nodarbināto veselību, LTRK ir izstrādājusi vispārējās vadlīnijas uzņēmumiem drošai darbībai.

LTRK ir izstrādājusi vispārējās vadlīnijas uzņēmumiem drošai darbībai C-19 pandēmijas laikā

Lai nodrošinātu uzņēmumu darba procesu nepārtrauktību, samazinot Covid-19 inficēšanās riskus darba kolektīvā, kā arī saglabāt nodarbināto veselību, LTRK ir izstrādājusi vispārējās vadlīnijas uzņēmumiem drošai darbībai.